Fantasztikus idő volt a dunaújvárosi Nemzeti Bajnokságon

Az 2021 évi nemzeti bajnokságot, rég nem látott létszámú versenyzővel, Dunaújvárosban rendezték meg július 2. és 10. között a dunaújvárosi, Kisapostag és Baracs község közös üzemben tartásával működő repülőtéren.

A versenyen 2 géposztály pilótái, a FAI Klub osztály 40, míg a Mixed-Open vegyes géposztály 23 versenyzője versengett a nemzeti bajnoki címért. Az időjárás kegyes volt a pilótákhoz, és 6 értékelhető versenyszámot tudtak repülni. Fantasztikus időjárási körülményeknek köszönhetően a pilóták óriási élményként élték meg a 6 versenyszámot. Illetve ennek köszönhető, hogy nagyon szoros eredmény alakult ki a Nemzeti Bajnokság eredményeiben. A Mixed-Open kategóriában oly annyira szoros lett a végeredmény, hogy a dobogó második fokára csupán 89 ponttal lemaradva az első helytől ketten is felállhattak.

Az Alföldi Repülőklub pilótái kiemelkedő eredményt értek el.

FAI Klub osztályban:

3. Korom Attila – 5080 pont

5. Wéber Zsombor – 4910 pont

Mixed-Open osztályban:

2. Verebélyi Zoltán – 5002 pont

2. Kóré Zoltán – 5002 pont

4. Bartolf Richárd – 4997 pont

5. Szabó Péter – 4981 pont

6. Basa Richárd – 4968 pont

8. Sindely János – 4642 pont

10. Halász László – 4081 pont

14. Taglieber Miklós – 3871 pont

15. Szabadfi Botond – 3523 pont

Külön kiemelendőek a klub különdíjasai:

Szabó Péter túlszárnyalva az eddigi Nemzeti Bajnokságon elért legnagyobb átlagsebességet, új "rekordot" állított fel, 146,44 km/h-val.

Wéber Zsombor a FAI Klub géposztályban a 4910 ponttal megszerzett 5. helyezésével kiérdemelte a legeredményesebb ifjúsági versenyző elismerést.

Gratulálunk minden klubtársunknak és további sikeres versenyzést kívánunk!